Kiedy urządzamy mieszkanie największą wagę przykuwamy do wyboru mebli oraz koloru ścian. Zapomnimy przy tym o jeszcze jednym ważnym elemencie. Mowa tu o oświetleniu. To ono jest odpowiedzialne za stworzenie odpowiedniego nastroju w pomieszczeniach.

Jeśli chcemy, aby oświetlenie w mieszkaniu tworzyło odpowiedni nastrój, podkreślało aranżację mieszkania oraz było energooszczędne najlepszym wyborem będzie oświetlenie LED. Ten tym oświetlenia wyróżniają przede wszystkim dwie zalety. Po pierwsze, pozwala ono na modelowanie kąta padania światła oraz jego barwę. Po drugie, oświetlenie ledowe można zamontować praktycznie w każdym pomieszczeniu. Oznacza to, że oświetlenie ledowe idealnie może sprawdzić się do podświetlenie tych elementów, które nie są wystarczająco oświetlone przez światło główne. Lampy ledowe można zatem śmiało zamontować przy szafkach, półkach czy lustrze.

Co ważne, żarówki dają cieplejsze lub zimniejsze światło. Pozwala to na stworzenie wyjątkowego nastroju w danym pomieszczeniu. W sypiali idealnie sprawdzi się światło o barwie ciepłej, w miejscu pracy, w gabinecie zamontować można żarówki o barwie zimnej. W salonie można natomiast zainstalować żarówki i ciepłe i zimne. Dzięki temu w zależności od potrzeb regulować będzie można barwę światła w salonie.

Decydując się na oświetlenie LED najlepiej będzie system oświetlenie w mieszkaniu zaprojektować już na samym początku. Dzięki temu będzie możliwe idealne dopasowanie odpowiednie barwy światła do kolorów ścian, mebli i ich ułożenia w danym pomieszczeniu.

Kategorie: W domu