Oświetlenie ledowe używane się w firmach i domach już od wielu lat. Ma wielu swoich zwolenników. Są jednak i tacy, którzy nie mogą się do niego przekonać. Na temat tego typu oświetlenie krąży wiele opinii. Niektóre są prawdziwe, inne nie. Oto fakty i mity na temat oświetlenia ledowego.

Bardzo wiele osób twierdzi, że LED to jedynie moda, która szybko przeminie, Nic bardziej mylnego. Technologia ledowa to przyszłość. Coraz skuteczniej wypiera tradycyjne oświetlenie. Stosowane jest zarówno w mieszkaniach, jak i zakładach przemysłowych. Trzeba wziąć jeszcze pod uwagę, iż od kilku lat obowiązuje zakaz sprzedaży tradycyjnych o mocy powyżej 25W.

Co do oświetlenia mieszkań wielu sądzi, iż oświetlenie ledowe nie jest w tym zakresie najlepsze. Dlatego wciąż wiele osób woli korzystać z oświetlenia tradycyjnego. To także jest mit. Oświetlenie ledowe świetnie spełni swoją rolę z mieszkaniu. Dzięki tej technologii można stworzyć idealny nastrój w każdym pomieszczeniu. Wszystko dzięki możliwości wyboru odpowiedniej barwy światła. Podobnie jest z miejscem pracy. Mimo wielu mitów, żarówki ledowe idealnie pasują do pomieszczeń biurowych, ale także do hal produkcyjnych.

Słychać także głosy, iż oświetlenie ledowe jest drogie i przez to nie opłaca się go montować. To nie prawda. Oczywiście żarówki ledowe są droższe niż te tradycyjne, jednak wydatek ten bardzo szybko się zwraca. Wszystko dlatego, iż oświetlenie ledowe zużywa o wiele mniej prądu niż tradycyjne żarówki. Dzięki temu już w krótkim czasie można odczuć spore oszczędności na prądzie.

Kategorie: Ciekawe