Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się nad instalację w swoich pomieszczeniach oświetlenia ledowego. Przemawia za tym wiele czynników. Oczywiście podstawowym jest oszczędność energii, ale zalet oświetlenia ledowego w biurze jest o wiele więcej.

Jeśli chodzi o wspomnienie oszczędności to trzeba podkreślić, iż żarówki ledowe zużywają nawet o 80% prądu mniej niż te tradycyjne. Co więcej, są dużo trwalsze, zatem działają o wiele dłużej. Oczywiście sam koszt instalacji oświetlenie ledowego nie jest mały, jednak biorąc pod uwagę, że w biurach światło włączone jest niemal cały czas to już w niedalekiej przyszłości inwestycja ta się zwróci.

Duża zaletą żarówek LED jest także szeroki wybór ich rozmiarów oraz barw. Dzięki temu żarówki ledowe w biurze można wykorzystać jako światło ogólne, ale także dodatkowe, podświetlające wybrane elementy, np. biurka pracowników. Dzięki temu możliwe jest także stworzenie nowoczesnej aranżacji biura. Jest to także oświetlenie korzystne dla pracowników. Odpowiednie ustawienie mocy oświetlenia oraz jego barwy nie powoduje, że oczy pracowników męczą się podczas pracy.

Nie można także zapomnieć o ekologii. Żarówki ledowe nie pobierają zbyt dużo prądu i co ważne nie zawierają rtęci. Co istotne, żarówki ledowe nie nagrzewają się tak bardzo, jak żarówki tradycyjne przez co zmniejszają ryzyko pożaru.

LED to idealny rodzaj oświetlenie do biura. Dlatego decyduje się na nie coraz więcej przedsiębiorstw. Instalowane jest nie tylko w pomieszczeniach biurowych, ale także w zakładach produkcyjnych.

Kategorie: Ciekawe